Płyta Tarasowa Sven

Znany na całym świecie skandynawski styl urzeka eleganckim minimalizmem oraz bliskością z naturą – dokładnie takie cechy mają płyty tarasowe Sven, które imitują fakturę desek. Występują tylko w jednym kolorze – zimnej, lekko szarej barwie, która świetnie współgra ze skandynawską ideą aranżacji przestrzeni. Płyty Sven dodadzą niewyszukanego, subtelnego, ale zniewalającego uroku nawierzchniom wokół posesji, podnosząc walory estetyczne całej nieruchomości.

Kategoria:

Tym, co wyróżnia płyty tarasowe Sven, jest strukturalna powierzchnia bardzo wiernie oddająca fakturę drewna. Jako dodatek zastosowano wyselekcjonowane piaski kwarcowe, dzięki czemu powierzchnia jest bardziej porowata i wygląda imponująco.

Płyty Sven są bezfazowe. Wykazują nośność to odpowiednia tylko dla ciężaru osób, nie mogą jeździć po nich pojazdy. Są bardzo wytrzymałe i odporne na mróz, ale wrażliwe na szkodliwe działanie soli, dlatego wskazane jest układanie ich w miejscach, gdzie zimą nie jest sypana sól.

Poza wyłączeniem nawierzchni, na których dobywa się ruch pojazdów, jak podjazdy, parkingi, dojazdy do garażów, nie ma większych ograniczeń w wykorzystaniu płyt Sven jako budulca nawierzchni na posesjach. Można wykładać nimi tarasy, place, dziedzińce, czyli większych formatów powierzchnie o kształtach prostokątnych czy kwadratowych. Nadają się także do stworzenia ścieżek lub alejek w ogrodach czy wokół domu, przy nieruchomościach biurowych albo usługowych. Co więcej, płyty Sven z powodzeniem mogą być wykorzystane w aranżach przestrzeni wewnątrz domu – czego nie można powiedzieć o wszystkich rodzajach płyt tarasowych. Z pomocą płyt Sven da się stworzyć kompleksowo projekty nawierzchni posesji, przechodząc od wnętrza domu na jego zewnątrz. Przy projektowaniu ogrodu przydatne będą produkty komplementarne jak obrzeza i palisady Sven.

Dostępne są dwa formaty płyt: 60×12,5 cm oraz 60×25 cm, a ich grubość wynosi od 3,8 do 4,2 cm. Płyty mają dość duży format, z długim 60 cm bokiem, a drugi bok jest w większej płycie o połowę dłuższy, co znacząco ułatwia aranżowanie przestrzeni oraz montaż płyt.

Z racji tego, że płyty Sven mają imitować drewno oraz hołdować minimalistycznemu stylowi skandynawskiemu, w którym królują zimne, szare, jasne barwy, oferowany jest tylko jeden, za to idealny, kolor płyt. Arcti to barwa wiejąca arktycznym chłodem – nieskazitelna, jasna, chłodna, ale z dodatkiem eleganckich cieńszych barw piasków kwarcowych i urozmaicona fakturą imitującą drewno.

Łatwo można wyobrazić sobie projekty wnętrza i otoczenia domu, w które Sven wpasuje się idealnie – ultranowoczesne, minimalistyczne, skandynawskie, podążające za współczesnymi trendami. Płyty tarasowe Sven świetnie będą wyglądać w bliskości szkła, kamieni, drewna, równo przystrzyżonych trawników, ratanowych mebli w skandynawskim stylu, prostych brył innych elementów architektury ogrodowej.

});