Semmelrock jest wiodącym dostawcą wysokiej jakości kostek brukowych, płyt i systemów ogrodzeń. Jesteśmy liderem we wdrażaniu nowych technologii i unikatowych produktów.

Działamy z sukcesami na rynku polskim od 2003 roku. Obecnie posiadamy pięć zakładów produkcyjnych: w Kołbieli, Gnatowicach, Gliwicach, Oławie i w Gdyni, gdzie łącznie zatrudniamy ponad 350 pracowników. Nasze produkty oferujemy w całej Polsce za pośrednictwem rozbudowanej sieci dystrybucji.

W 1958 roku, dwudziestojednoletni Wolfgang Semmelrock, spełnił swoje marzenie i zbudował zakład produkcji kostek betonowych, na działce swojego ojca w Klagenfurcie. Firma, zatrudniająca pięciu robotników i jednego pracownika biurowego, początkowo produkowała kręgi betonowe i pustaki.

W latach siedemdziesiątych nastąpił gwałtowny rozwój gospodarki austriackiej, a do rozwijającego się przedsiębiorstwa dołączył brat Wilifired Semmelrock. W tych czasach rozpoczęto produkcję m.in. płyt płukanych.

Przez kolejne dwie dekady firma budowała swoją silną pozycję na rynku austriackim.  W roku 1996 Grupa Wienerberger nabyła 75% udziałów w spółce i od tego momentu zaczęła się ekspansja na rynku Europy Południowo – Wschodniej. Pierwszy zagraniczny zakład powstał w 1997 roku na Węgrzech.

Dzisiaj Semmelrock Stein+Design należy w 100% do Grupy Wienerberger, a w Europie, w 8 krajach pracuje 15 naszych zakładów.

});