Płyta tarasowa Carat

Płyty tarasowe Carat o chropowatej fakturze z dodatkiem szlachetnych kruszyw i w dużym formacie, będącym standardem we współczesnych projektach małej architektury ogrodowej, doskonale wpasują się w bardzo nowoczesne aranżacje przestrzeni wokół domu. Liczne dostępne barwy są stonowane i eleganckie, co przekłada się na ich uniwersalność. Tarasy czy ścieżki wykonane z użyciem tego budulca nie przytłoczą nieruchomości, ale dodadzą jej dyskretnej szlachetności, stanowiąc zarazem funkcjonalną przestrzeń i dekoracyjny element posesji.

Dostępne kolory: Luna, Carbona, Acro, Ambro, Rezo, Tero

Kategoria:

Płytki Carat wykonane są w technologii płukanej, dzięki czemu mają oryginalną chropowatą fakturę. Cechują się dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych, co skutkuje ich wysoką trwałością tak ważną przy projektach ogrodowych. Ponadto mają właściwości antypoślizgowe, co gwarantuje wygodę użytkowania tarasu lub patio przez mieszkańców i ich gości, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku wykorzystania płyt jako budulca otoczenia basenu. Płyty mają nośność dla ruchu pieszego, nie nadają się zatem do powierzchni, po których poruszają się pojazdy.

Zastosowanie płyt tarasowych Carat jest różnorodne – od typowego przeznaczenia dla projektów tarasów, patio, przez budulec ścieżek, alejek w ogrodzie i wokół domu, po zabudowę otoczenia basenu. Ponadto z racji ciekawej kolorystyki i wielkiego formatu, płytki mogą same w sobie służyć za element dekoracyjny, tworząc proste figury geometryczne w ogrodzie, na tarasach, patio.

Płyty tarasowe Carat występują w jednym formacie: 60x30x3,8 cm. To dość spory format, popularny w projektach nowoczesnych, w których stawia się na minimalizm, prostotę, rozległe powierzchnie dające wrażenie dużej przestrzeni. Takie płyty świetnie komponują się ze szklanymi fasadami budynków, ogrodzeniami tarasów albo ścianami obiektu, w którym znajduje się basen.

Płyta tarasowa Carat dostępna jest w kilku kolorach, w odcieniach od jasnych po bardzo ciemne. Nowością jest barwa ambro, w odcieniach brązu. Inne ciemne odcienie to carbona, z domieszką białych chropowatych elementów oraz jeszcze ciemniejsza tero. Z jasnych odcieni występuje luna w szarym odcieniu z mieszanką ciemniejszych kropek oraz rezo, jaśniejszy i zimniejszy w odcieniu.

W projektach z nowoczesnym sznytem, klasyczną elegancją czy nawet nutką awangardy, płyty tarasowe Carat doskonale się wkomponują i pasują do całości. Duży format pozwoli na szybkie i proste zbudowanie nawet znacznej wielkości tarasów, a wysoka wytrzymałość gwarantuje, że aranżacja pozostanie w dobrym stanie przez lata. Uniwersalne barwy zapewnią projektom zgodność z trendami przez wiele sezonów. Bogaty wybór kolorów zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Wybierając Carat, stawiasz na funkcjonalność połączoną z estetyką.

});