Stopień Bradstone Travero

Stopnie Bradstone Travero to część systemu małej architektury ogrodowej Travero przeznaczonego do tworzenia ciekawych aranżacji w ogrodzie i wokół posesji o dużym stopniu wytrzymałości i praktycznym zastosowaniu. Stopnie mają unikalną strukturalną fakturę oraz ciepłą, słoneczną barwę, dzięki czemu wyróżniają się w aranżacjach, rozjaśniają przestrzeń i świetnie pasują do posesji w utrzymanych w charakterze rustykalnym, tradycyjnym, śródziemnomorskim, naturalnym. Dwa dostępne formaty kamienie zwiększają możliwości tworzenia różnorodnych projektów.

Stopnie Bradstone Travero są wykonane w technologii zapewniający ich niejednorodną, strukturalną powierzchnię, a ponadto poddane procesowi uszlachetniania nawierzchni z użyciem starannie dobranych piasków kwarcowych. Stopnie mają także nieregularne, łamane krawędzie, co przybliża je do wyglądu naturalnych, ciosanych kamieni.

Stopnie wykazują odporność na działanie mrozu, co jest bardzo istotne przy kamieniach do wykorzystania na zewnątrz posesji – dzięki temu mogą one przetrwać w nienaruszonym stanie i z trwałą barwą także w mroźne zimy. Strukturalna powierzchnia jest jedna wrażliwa na działanie soli, dlatego zima nie jest wskazane sypanie sola po ich nawierzchni, bo można uszkodzić te gustowne kamienie. Nośność jest typowa jak dla stopni do ogrodu, czyi na ruch pieszy, nie ma zresztą potrzeby układać takich elementów przy podjazdach czy parkingach, bo ich zastosowanie na to nie wskazuje.

Stopnie służą do budowy jedno- lub wielopoziomowych schód przy tarasie, ganku, patio lub w ciągu ścieżek, alejek, chodników w ogrodzie. Z racji wysmakowanego stylu najbardziej wskazane są do posesji prywatnych, zwłaszcza luksusowych rezydencji w stylu śródziemnomorskim lub posesji w stylu wiejskim, staromodnym, romantycznym.

Dostępne formaty stopni Travero to 35 x 35 x 15 cm i 4,5 x 35 x 15 cm. Mniejsze oraz większe formaty pozwalają na bardziej elastyczne dopasowanie kamieni do aranżacji przestrzeni i ułatwiają układanie.

Jedyny kolor, w którym oferowane są te stopnie, to ciepły, słoneczny piaskowy melanż o niejednorodnym rozłożeniu barwy z przejaśnieniami. Kolor bliski naturze, skałom poddanym działaniu słońca, idealnie współgrający z zielenią, glebą, korą, piaskami, kruszywami, drewnem w każdej postaci.

Stopnie Travero warto wykorzystać razem z płytami Bradstone Travero czy Travero Grande o większym formacie do stworzenia harmonijnego projektu tarasu, ganku, obudowy wokół basenu wraz ze schodami na ścieżki i alejki, a na ogrodzenie wybrać system ogrodzeniowy z tej serii z bogactwem elementów jak murki, daszki, kamienie na filar, co pozwala wykreować naprawdę unikalne aranżacje.

});