Stopień Sottile

Stopień Sottile jest nowoczesnym elementem do wykorzystania w aranżacjach w przestrzeni wokół posesji lub w ogrodzie, który doda subtelnego szyku, niezależnie do charakteru projektu i stylistyki posesji. Z racji dużego formatu oraz dwóch, kontrastowych barw, szczególnie jest polecany do nowoczesnych aranżacji przestrzeni na posesjach z dużą ilością szklanych lub metalowych elementów oraz z bliskością kostki brukowej lub płyt tarasowych także o wielkim formacie i uniwersalnych, stonowanych kolorach, jak np. komplementarne ze stopniami płyty z serii Sottile i Sotille Deco.

Dostępne kolory: Credo, Carbo

Stopień Sottile ma strukturalną powierzchnię z dodatkiem szlachetnych w wyglądzie piasków kwarcowych. Wykazuje odporność na działanie mrozu, jednak nie na szkodliwe oddziaływanie soli. Te eleganckie kamienie są wytrzymałe, ale sól może uszkodzić ich strukturalną nawierzchnię czy zniszczyć kolor. Stopnie wykazują tylko nośność dla ruchu pieszego, dlatego nadają się na elementy chodników i ścieżek, jednak nie w okolicach podjazdów, parkingów czy innych nawierzchni, które mają styczność z pojazdami.

Stopnie stosuje się jako budulec schodów w ramach ścieżek, alejek w ogrodzie i wokół domu. Może mieć też zastosowanie w pionie jako palisada. Jest to multifunkcjonalny element, który ogranicza wyobraźnia klienta lub projektanta. Zalecane są do projektów prywatnych przy domach i rezydencjach, ale również sprawdzą się w komercyjnych projektach, przykładowo, jako stopnie koło nowoczesnych biurowców, lokali usługowych, restauracji czy kawiarni o gustownym charakterze.

Dostępny format kamieni to 60x15x15 cm. To duży wymiar, który da się wygodnie i szybko układać nawet przy znacznej liczbie schodów czy szerokich stopniach. Wielkie formaty są modne, jak pokazują trendy w architekturze ogrodowej – tego typu stopnie współgrają z płytami brukowymi czy kostkami także w dużym formacie.

Dostępne kolory stopni Sottile to carbo i credo. Carbo jest ciemny, ciepły, wyrazisty, jednak niejednorodny, z uwagi na strukturalną powierzchnię. Każdy bardziej odważny, monochromatyczny, utrzymany w ciemnych barwach projekt zyska jeszcze na charakterze i szyku ze stopniami w kolorze carbo. Sprawdzą się nie tylko w projektach nowoczesnych, ale też industrialnych czy bardziej klasycznych. Z kolei odcień credo to zimny, jasny kolor, nie bez kozery nazwany jak kreda, bo wygląda niczym złamana biel. Doskonała propozycja do aranżacji czystych, świetlistych, mających za zadanie nadanie wrażenia większej przestrzeni niż jest dostępna. Polecany także do nowoczesnych projektów, ale również romantycznych, w których biel i pastele odgrywają dużą rolę. Można też pokusić się o połączenie obu kolorów w jednej aranżacji, by stworzyć ciekawe, kontrastowe schody lub wykończenie alejek.

});