Palisada Misto

Niepozorne kamienie na palisady mogą znacząco zaważyć na wyglądzie i funkcjonalności ogrodowych aranżacji. Stanowią świetnie uzupełnienie systemu ogrodzeniowego, zapewniając możliwość tworzenia murków czy obrzeży i ograniczania rozrastania się roślinności w chaotyczny sposób. Palisada Misto jest trójstronnie łamana i sprawdza się jako element uzupełniający systemu małej architektury ogrodowej Sonnblick. Wyróżnia się uniwersalnym formatem pozostającym w zgodzie z ostatnimi trendami oraz dużą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne.

Palisada Misto ma trójstronny system łupania pozwalający na szybkie i łatwe układanie linii. Została wykonana w technologii odłupywanej, co daje jej charakterystyczną powierzchnię, a dodatkowo została ona uszlachetniona. Cechuje się redukcją wykwitów wapiennych oraz odpornością na działanie mrozu i soli. Jej nośność jest wskazana do ruchu pieszego, dlatego nie należy układać jej w miejscach, gdzie poruszają się pojazdy.

Palisadę Misto można stosować jako obrzeża rabat czy kwietników, układając ją w pionie, ale także jako budulec gazonów, murków wokół roślinności poprzez układanie jej w poziomie. Została stworzona z myślą uzupełnienia projektów z udziałem systemu ogrodzeniowego Sonnblick – mniejsze kamienie palisady mogą świetnie współgrać z wysokimi murami czy ogrodzeniem ułożonymi z elementów Sonnblick.

Palisada oferowana jest w formacie 36 x 9 x 9 cm. Wysokość odpowiednia do niskich obrzeży trawników czy kwietników, jeśli kamienie ułoży się pionowo. Format gwarantuje sprawne i wygodne układanie kamieni w rzędach, nawet na sporych długościach.

Kamienie palisady Misto dostępne są w aż pięciu oryginalnych kolorach: torfowy melanż, szary granit, granitowy melanż, kwarc piaskowy, grafit, z których każdy jest bliski naturalnym odcieniom krajobrazu ogrodowego. Torfowy melanż to unikalne połączenie brązu, grafitu i jasnej szarości, inspirowane kolorem gleby. Doskonały odcień do rustykalnych, tradycyjnych, naturalnych aranżacji. Jasny, zimny szary z bielszymi przejaśnieniami i ciemniejszymi fragmentami to szary granit, który ma imitować kolor granitowych skał. Trochę ciemniejszy jest granitowy melanż, również inspirowany niejednorodnym odcieniem skał. Piasek służył jako wzór dla stworzenia barwy kwarc piaskowy – słonecznej, ciepłej, która rozświetli każdą przestrzeń i świetnie będzie pasować do drewna. Najciemniejszy z oferowanych kolorów to grafit – wyrazista propozycja do bardzo nowoczesnych aranżacji lub projektów z udziałem ciemnej, tradycyjnej kostki brukowej albo kamieni imitujących naturalne ciosane skały.

});