Obrzeże Bradstone Blue Lias

Obrzeże Bradstone Blue Lias to praktyczny element wykończeniowy do ogrodów, który wyróżnia się oryginalną strukturalną powierzchnią, ciekawym kolorem i dodatkiem piasków kwarcowych, które dodają mu szlachetności. Obrzeże nie tylko doskonale spełni swoją funkcję i wyznaczy granicę rabat czy ścieżek, ale do tego przyda ogrodowi odrobiny uroku i niepowtarzalnego stylu, nieważne, czy jest on klasyczny, romantyczny, czy nowoczesny w charakterze. Ten rodzaj obrzeża wraz z zielenią oraz kwiatami stworzy harmonijną całość, dzięki swoim opływowym kształtom i urzekającym odcieniu.

Obrzeże to produkt wetcast, wykonany technologią, która nadaje mu strukturalnej powierzchni oraz ze szlachetnym dodatkiem wyselekcjonowanych piasków kwarcowych. Wykazuje nośność jedynie na ruch pieszy, dlatego nie można stosować go w miejscach, gdzie poruszają się pojazdy czy cięższy sprzęt. Jest odporny na mróz, co daje mu trwałości i pozwoli cieszyć nim oko przez lata, ale należy uważać, by zimą nie posypać go solą, gdyż ten estetyczny kamień jest wrażliwy na jej szkodliwe działanie.

Obrzeże Bradstone Blue Lias sprawdzi się jako wykończenie ścieżek i alejek w ogrodzie oraz wokół posesji, a także jako ozdobienie i wykończenie kwietników i rabat. Wyznaczy granice między roślinami, oddzieli trawnik od kwiatów czy ścieżek.

Kamień wstępuje w formacie 60x15x4 cm. Jest na tyle wysoki, by zaznaczyć swoją obecność, ale jednocześnie nieprzytłaczający aranżacji i zdecydowanie niższy niż murki. Optymalna długość 60 cm pozwala na wygodne i szybkie układanie nawet długich linii wokół ścieżek.

Bradstone Blue Lias występuje w kolorze marengo, będącym trochę grafitowy, trochę złamanym szarym czy nawet niebieskim w odpowiednim świetle. To kolor trudny do zaszufladkowania: jest z jednej strony niesamowicie oryginalny i doda niepowtarzalnego charakteru niejednej aranżacji przestrzeni, jednak z drugiej, dzięki odcieniom grafitowym czy niebieskim, świetnie komponuje się z zielenią, kwiatami, glebą i nie skrada naturze należnego jej pierwszego miejsca w ogrodzie czy na posesji.

Komplementarnymi produktami są płyty i stopnie Bradstone Blue Lias. Z użyciem wszystkich produktów z tej serii można stworzyć harmonijny projekt zagospodarowania przestrzeni w ogrodzie i na posesji obejmujący ścieżki, alejki z obrzeżami, schody, zabudowę tarasu, kwietniki, rabaty. Bradstone Blue Lias szczególnie nadaje się do rezydencji o charakterze romantycznym lub klasycznym, jednak również sprawdzi się w nowoczesnych projektach, bo odcień morengo dobrze współgra ze szkłem obecnym często w na wskroś współczesnych aranżacjach przestrzeni.

});