Stopień Alberino

Stopnie Alberino mają strukturę wiernie odwzorowującą fakturę egzotycznego drewna bangkirai. Bardzo oryginalne płyty to innowacyjny produkt, który sprawdzi się w aranżacjach przestrzeni bliskich naturze, egzotycznych, rustykalnych, z towarzyszącą bujną roślinnością, w stylu vintage czy romantycznym. To nie tylko płyty o wyjątkowej urodzie, ale także wysoce praktyczne, mogące służyć jako budulec schodów, obrzeży czy palisad.

Stopnie Alberino zostały wykonane w technologii wetcast. Płyty są bezfazowe, wykazują odporność na mróz, co pozwoli im przetrwać lata w niezmienionym stanie. Z racji strukturalnej nawierzchni, nie są odporne na szkodliwe działanie soli, co trzeba mieć na uwadze, wybierając lokalizację aranżacji z ich udziałem.

Podstawowym zastosowaniem stopni Alberino jest budowanie jednostopniowych lub wielopoziomowych schodów w ciągu komunikacyjnym w ogrodzie i wokół domu, czyli na alejkach i ścieżkach, a także jako zejście z tarasów, dziedzińców itp. Można je także wykorzystać jako obrzeża trawników, rabat czy kwietników w ogrodzie czy palisadę ograniczającą rozrost roślinności lub osuwanie się skarp.

Stopień Alberino oferowany jest w formacie 60 x 15 x 15 cm. Długość stopnia jest dość spora, dzięki czemu z łatwością można z niego układać nawet długie obrzeża. Wysokość to format typowy dla stopni, a jednocześnie jest ona na tyle spora, by ograniczać rabaty lub kwietniki z niską roślinnością.

Jedyna dostępna barwa stopni to egzo – imitująca dokładnie fakturę i odcień desek z egzotycznego drewna bangkirai. Widoczne są słoje, ubarwienie nie jest jednorodne, jak przystało na prawdziwe deski.

Ułożenie prawdziwego drewna w ogrodzie nie jest ani proste, ani praktyczne. Nie znaczy to jednak, że należy rezygnować z piękna faktury i barwy drewna, tym bardziej, jeśli idealnie pasują one do stylu aranżacji. Projekty przy posesjach o rustykalnym, tradycyjnym, klasycznym, staromodnym charakterze aż proszą się o wpasowanie w nie kameralnej, przytulnej, ciepłej nawierzchni z drewna. Stopnie Alberino oraz komplementarne produkty – płyty Alberino – świetnie się tu sprawdzą, łącząc wygląd imitujący piękno drewna oraz funkcjonalność produktów kamieniarskich typu wetcast. Doskonała propozycja dla lubiących aranżacje naturalne, proste, ale urzekające.

});