Stopień Bradstone Blue Lias

Stopień Bradstone Blue Lias to eleganckie kamienie, które mają szerokie zastosowanie w aranżacji przestrzeni na posesji i w ogrodzie. Strukturalna powierzchnia nadaje stopniom oryginalności, a stonowany odcień pozwala dopasować stopnie do różnych w stylu i kolorystyce aranżacji. Stopnie z jednej strony nie będą się wyróżniać na tle tarasów czy podjazdów, z drugiej strony dodadzą subtelnego wdzięku przestrzeni poprzez swój elegancki wygląd i minimalistyczną formę. Ponadto wyróżniają się dużą wytrzymałością.

Kamienie na stopnie Bradstone Blue Lias są wykonane w technologii. Wykazują nośność jedynie na ruch pieszy, co trzeba mieć na uwadze wybierając miejsce ich położenia. Są odporne na działanie mrozu, dzięki czemu schody do tarasu z ich użyciem przetrwają nawet mroźne zimy. Jednak strukturalna powierzchnia kamieni wykazuje wrażliwość na szkodliwe działanie soli, dlatego należy pamiętać, by zimą nie sypać soli na zamarznięte schody stworzone z użyciem stopni Bradstone Blue Lias.

Kamienie Bradstone Blue Lias przeznaczone są do budowy schodów tarasowych czy innych stopni w ciągu ścieżek albo alejek w ogrodzie lub wokół domu. Estetyczny wygląd i strukturalna powierzchnia sprawiają, że stopnie są nie tylko elementem wykończeniowym, ale także ozdobą nawierzchni. Trzy wcięcia z jednej strony kamienia wyznaczają brzegi stopni i nadają kamieniom nowoczesnego sznytu.

Stopnie są dostępne w jednym rozmiarze: 45 x 35 x 15 cm. To optymalny rozmiar do budowy schodów, który pozwala także szybko i wygodnie ułożyć nawet kilka poziomów stopni.

Stopnie Bradstone Blue Lias oferowane są w kolorze marengo. To zimny, szary, złamany nutką niebieskiego odcień o dużej głębi i wyrazistości, potęgowanej dodatkowo przez strukturalną, nierówną powierzchnię kamienia. Marengo nie jest krzykliwy, to raczej stonowana barwa, ale ujmuje swoją bliskością do naturalnego betonu i niejednorodnym ubarwieniem, a załamujące się na strukturalnej powierzchni promyki słońca wydobędą z niej dodatkowe niuanse kolorystyczne. Doskonale pasuje do elementów ze szkła czy metalu oraz do tradycyjnej kostki brukowej czy płyt tarasowych.

Komplementarne do stopni produkty to płyty tarasowe oraz obrzeża Bradstone Blue Lias. Cała seria umożliwia stworzenie harmonijnej aranżacji utrzymanej w nowoczesnych stylu, eleganckiej i gustownej. Stopnie sprawdzą się także w klasycznych czy romantycznych projektach, dzięki prostej formie i uniwersalnej barwie.

});