Mała architektura Vario

Elementy małej architektury ogrodowej Vario obejmują kostki wykonane w technologii obijanej o postarzanej powierzchni i uniwersalnej palecie kolorystycznej z melanżowymi barwami. Cegły Vario mają unikalny wygląd uzyskany za pomocą uszlachetniania powierzchni piaskami kwarcowymi i granitowymi oraz nieregularną strukturą, co sprawia, że z ich pomocą można wykreować fascynujące projekty aranżacji przestrzeni wokoło domu oraz w ogrodzie. To rozwiązanie dla wymagających klientów szukających nietuzinkowych kamieni łączących wysokie walory estetyczne z funkcjonalnością.

Dostępne kolory: Szaroczarny melanż, Grafit, Piaskowy melanż, Brązowy melanż

Cegły Vario wykonane są w technologii obijanej, co nadaje im postarzanej powierzchni oraz z dodatkiem wyselekcjonowanych piasków granitowych i kwarcowych. Wykazują się odpornością na sól oraz mróz, a także ścieranie, co czyni je bardzo wytrzymałym materiałem mogącym służyć jako budulec elementów małej architektury ogrodowej przez lata.

Cegły Vario mają wszechstronne zastosowanie w zakresie małej architektury ogrodowej – można z ich pomocą budować murki, tworzyć ogrodzenia posesji, kwietniki czy rabaty. Nadają się zarówno jako element uzupełniający aranżacje nawierzchni i wykończeniowy, jak i dekoracyjny, ozdobny z racji oryginalnego wyglądu.

Cegły dostępne są w formacie 25 x 12 x 6,5 cm i sprzedawane w opakowaniach typu big-bag. Format jest standardowy dla rozmiaru cegieł, zatem współgra z wyglądem i charakterem kamieni. Sprzedaż w opakowaniach big-bag pozwala na wygodny zakup dużej ilości materiału.

Oferowane kolory cegieł Vario to szaro-czarny melanż, grafitowy, piaskowy melanż, brązowy melanż. Szaroczarny melanż jest fascynującą barwą o odcieniu szarości z ciemniejszymi zabarwieniami. Grafitowy to ciemny i wyrazisty kolor. Piaskowy melanż jest ciepłą, jasną barwą, która rozjaśni nawierzchnię, nadając przestrzeniom przytulnej atmosfery. Brązowy melanż to ciepła barwa, bliska naturalnym odcieniom np. gleby. Wszystkie kolory są melanżowe, co znaczy, że mają niejednorodne ubarwienie, wysoce unikalne. Każda cegła wygląda inaczej.

Elementy małej architektury ogrodowej, cegły Vario świetnie współgrają z drewnem czy stalą, a także zielenią ogrodu. Można stworzyć z nich murki przy nawierzchniach z kostki brukowej, zarówno wykonanych w technologii płukanej, jak i postarzanej. Szczególnie polecane jest dopasowanie cegieł do produktów komplementarnych jak podjazdy i ścieżki Bellano Antico czy podjazdy i ścieżki Plato. Wspólnie mogą złożyć się na harmonijną aranżację w stylu rustykalnym, industrialnym, romantycznym, naturalnym czy klasycznym.

});