Płyta Tarasowa Picola

Płyty tarasowe Picola to tradycyjny budulec cechujący się średnim formatem typowym dla aranżacji podążających za obecnymi trendami oraz pozwalającym na wygodne i szybkie ułożenie powierzchni nawet o dużym rozmiarze. Warto zwrócić też uwagę na płukaną strukturę i wyraźnie widoczne otoczaki, co czyni tę propozycję bliską naturze i doskonale komponującą się z otaczającą taras zielenią ogrodu. Na powierzchni płyt zauważa się mnóstwo kamyków dających jej porowatą strukturę i wygląd imitujący naturalne powierzchnie, co jeszcze bardziej potęguje stonowana, uniwersalna, subtelna barwa wzorowana na odcieniu naturalnych kamyków.

Kategoria:

Technologia płukana jest odpowiedzialna za chropowatą powierzchnię płyt Picola. Mają one mikrofazę oraz cechują się hydrofobizacją. Dzięki nierównej strukturze wykazują wysokie właściwości antypoślizgowe. Są także bardzo wytrzymałe, w tym na oddziaływanie mrozu czy szkodliwy wpływ soli.

Podstawowym zastosowaniem płyt tarasowych Picola jest oczywiście budowanie tarasów czy ganków. Płyty nie nadają się jako budulec podjazdów czy innych powierzchni, po których poruszają się pojazdy, bo wykazują jedynie nośność na ruch pieszy. Dzięki antypoślizgowym właściwościom świetnie sprawdzą się w otoczeniu basenu. Można z nich budować ścieżki i alejki w ogrodzie. Unikalna struktura i bliski naturze odcień sprawiają, że płyty Picola mogą także stanowić element dekoracyjny w aranżacjach rustykalnych, inspirowanych przyrodą, w bliskiej okolicy zieleni w postaci kwietników, klombów, trawy, sadu.

Średni format płyt 40x40x3,7 cm ułatwia układanie i zwiększa możliwości aranżacyjne. Jest również dość modny, bo nowoczesne trendy architektury ogrodowej stawiają na duże rozmiary i przestrzenie zapełnione prostymi w kształcie płytami, wyróżniającymi się ewentualnie jedynie strukturą czy barwą.

Płyty tarasowe Picola występują w kolorze sierra. Imituje on wygląd naturalnych kamyków, trochę przypominających te nad strumieniami, zmoczone wodą, z racji ciemnego, głębokiego odcienia. Wyraźnie widać w strukturze kawałki kamieni – efekt uzyskany za pomocą płukanej technologii, a ich bogactwo zdecydowanie wyróżnia strukturę płyt Picola na tle innych rozwiązań.

Płyty tarasowe Picola mają szerokie zastosowanie, łączą idealnie funkcjonalność z unikalnym wyglądem i sprawdzą się w wielu rodzajach aranżacji. Można je wykorzystać w projektach na wskroś nowoczesnych, a także romantycznych w stylu, rustykalnych, tradycyjnych czy hołdujących pięknu natury. Wszystko zależy od otoczenia płyt i innych zastosowanych elementów, a z racji ich wygodnego formatu i uniwersalnych, imitujących naturę kolor i strukturę, te płyty pasują niemalże do wszystkiego. Mogą być świetnym tłem dla odważnych i wyrazistych aranżacji lub zostać gwiazdą danej przestrzeni jako element dekoracyjny.

});