Płyta tarasowa Lusso Tivolli

Płyty tarasowe Lusso Tivoli oferowane są w 3 formatach. Największy ma 90×30 cm, średni to 60×30 cm, a najmniejszy występuje w formie kwadratu o boku 30 cm. Każda płyta ma grubość 4,5 cm.

Dostępne są dwa kolory, klasyczne odcienie, pozostające w kontraście.

Kategoria:

Wielkoformatowe płyty tarasowe Lusso Tivoli powstały z inspiracji trawertynem, porowatą skałą osadową o szlachetnym wyglądzie. Płyty Lusso Tivoli mają powierzchnię inspirowaną naturalnym kamieniem, o strukturalnej fakturze z dodatkiem piasków kwarcowych, które nadają głębi i dynamiki jej dwóm klasycznym odcieniom. Powierzchnia wygląda jak szlifowana, dzięki czemu płyty są szykownym dodatkiem do aranżacji przestrzeni wokół domu. Harmonijnie współgrają z bardziej klasycznymi nieruchomościami, zawdzięczając to stonowanemu, ciepłemu odcieniu jednej z barw i wytwornemu wyglądowi, ale nadają się również jako budulec nawierzchni w nowoczesnych nieruchomościach, dzięki modnemu dużemu formatowi i jednemu z kolorów o zimnym odcieniu. Krawędzie płyt są ostre, harmonizujące.

Płyty tarasowe Lusso Tivoli są bezfazowe, dzięki czemu ograniczamy redukcję wykwitów wapiennych. Mają wysoką wytrzymałość oraz odporność na mróz i proces ścierania. Są wrażliwe jedynie na szkodliwe działanie soli, co trzeba mieć na uwadze, planując lokalizację ich użycia. Właściwe zastosowane płyty tarasowe mogą latami dopełniać przestrzeń wokół posesji, ciesząc oko mieszkańców i gości swoim wytwornym wdziękiem.

Podstawowe zastosowanie płyt to budulec tarasów przy domach czy biurach. Kamienie nadają się do projektów dziedzińców, placów czy innych wielkoformatowych nawierzchni, jednak tylko takich, na których dopuszczony jest ruch wyłącznie pieszy. Płyty nie mają nośności odpowiedniej dla ruchu kołowego. Można z nich ułożyć eleganckie ścieżki i alejki w ogrodzie czy parki, a także chodniki w przestrzeni wokoło domu, komercyjnej czy nawet miejskiej. Nie ma przeciwwskazań, by wykorzystać subtelne wysmakowanie płyt tarasowych Lusso Tivoli we wnętrzach nieruchomości – przykładowo układając z nich patio w środku domu czy stosując jako element dekoracyjny nawierzchni.

});