Kamienie Bradstone Madoc

System małej architektury ogrodowej Bradstone Madoc to kwintesencja naturalnego piękna kamienia łupanego, uzyskana dzięki strukturalnej powierzchni oraz nieregularności kształtów kamieni. Dzięki kilku różnym elementom Bradstone Madoc możliwe jest wierne odtworzenie gustownych murków, rabat czy kwietników w staromodnym, ale ponadczasowym, romantycznym czy klasycznym stylu. Wszelkie aranżacje oparte na elementach Bradstone Madoc z pewnością będą niepowtarzalne i dodadzą uroku każdej posesji czy ogrodowi.

Dostępne kolory: Wapienny, Pustynny Melanż.

Kamienie Bradstone Madoc mają strukturalną powierzchnią inspirowaną kamieniem łupanym oraz uszlachetnioną starannie wyselekcjonowanymi piaskami kwarcowymi. Wykonane są w technologii wetcast i wykazują odporność na mróz. Te kunsztownie wykonane, delikatne kamienie nie są jednak odporne na szkodliwe działanie soli, co warto mieć na uwadze przy wyborze lokalizacji na projekty z ich użyciem. Dzięki unikalnemu systemowi łączenia kamienie nie mają widocznych fug. Można z ich pomocą wygodnie i szybko tworzyć wielopoziomowe aranżacje ogrodowe, których nawierzchnia zawsze pozostanie szykownie nieregularna.

Kamienie Bradstone Madoc stanowią elementy uzupełniające, dekoracyjne i wykończeniowe. Nadają się jako budulec murków w ogrodzie, zarówno niskich i prostych, z daszkiem, jak i kilkupoziomowych, wyższych z daszkiem. Można obudować nimi rabaty oraz kwietniki, a także skarpy oraz oczka wodne. Z racji strukturalnej powierzchni, braku widoczności fug, intrygujących kolorów i nieregularnych kształtów, mogę też same w sobie stanowić element dekoracyjny w ogrodzie czy na posesji, a ich wykorzystanie w tym celu ograniczone jest jedynie wyobraźnią projektanta.

Bradstone Madoc otwiera przed projektantami aranżacji ogrodowych bogactwo możliwości, dzięki kilku rodzajom kamieni o różnych formatach. Na system składają się elementy takie jak: kamień z-block o gabarytach 58,5x10x14 cm, płyta przykrywająca o wymiarach 47,5×12,5×4 cm, płyta dekoracyjna o formacie 60x15x4 cm, kamień wypełniający wielkości 11x10x7 cm. Warto zwrócić uwagę szczególnie na płytę dekoracyjną o wygodnym do układania i modnym dużym formacie z jednym bokiem mającym aż 60 cm. Spore możliwości aranżacji daje także płyta z-block w kształcie litery Z.

Bradstone Madoc oferowany jest w dwóch unikalnych kolorach – ciepłym, cieniowanym pustynnym melanżu oraz zimniejszym, jasnym wapiennym. Pustynny melanż świetnie współgra z piaskami, drewnem i sprawdzi się w aranżacjach w stylu rustykalnym czy romantycznym. Wapienny to klasyk, który świetnie upiększy ogrody o romantycznym charakterze, a w połączeniu z formatem i kształtem kamieni pozwoli stworzyć murki czy kwietniki w klimacie śródziemnomorskim.

Komplementarnymi produktami z tej samej serii są stopnie, obrzeża i płyty Bradstone Old Twon, które razem z elementami małej architektury ogrodowej mogą złożyć się na jednolity, szlachetny w wyglądzie projekt na całej posesji.

});