Dom to spokojne zacisze, w którym zawsze można odpocząć i zregenerować swoje baterie. Najlepszym miejscem do odpoczynku nie jest jednak fotel w salonie ani łóżko, ale zaciszny i spokojny zakątek w ogrodzie, pełen roślin, świeżego powietrza i słońca. Można tam obcować z naturą i wsłuchać się w śpiew ptaków. Jak zrobić taki zakątek także na swoim ogrodzie? Nic trudnego, wystarczy trochę samozaparcia i ciekawy pomysł.

Co powinno się znaleźć w zacisznym zakątku?

Decyzja o tym, co powinno się znaleźć w Twoim ogrodzie, zależy od budżetu, dostępnego miejsca czy prywatnych upodobań. Jednak jest kilka ciekawych, inspirujących pomysłów, które najczęściej są spotykane w ogrodach Polaków. Oto niektóre z nich.

Szumiące oczko wodne z rybkami

Szum wody ma w sobie magię uspokajania i kojenia nerwów. Taki niewielki zbiornik możesz także wybudować u siebie w ogrodzie. Aby nadać mu jeszcze ciekawszy, estetyczny wygląd, wykorzystaj gotowe materiały z betonu w celu zbudowania murków, małych wodospadów i podwyższeń. Obrzeża betonowe podkreślą kształt Twojego oczka wodnego. Natomiast wokoło niego można ustawić gazony z pięknymi kwiatami w środku.

Altana osłonięta krzewami

Mała architektura ogrodowa to doskonały sposób na zaaranżowanie swojego ogrodu. Budowa niewielkiej altany, wokół której można ustawić betonowe donice z kwiatami lub ziołami. Wykorzystując obrzeża betonowe, można wykonać całą konstrukcję na niewielkim podwyższeniu. Wokoło altany naturalnie powinny rosnąć żywopłoty oraz krzewy.

Skalniaczek z ławką i stołem

Gazony można także wykorzystać do stworzenia pięknego skalniaczka. Kolorowe kamienie, piękne, zielone rośliny i różnobarwne kwiaty. Efektywny jest także niewielki wodospad – woda powoli przepływa po odpowiednio ustawionych płytach do niewielkiego zbiornika na dole. Dobrze wykonany z gotowych materiałów z betonu skalniak może stanowić perłę architektury ogrodowej.

Plac zabaw dla dzieci

Jeśli masz dzieci, możesz przygotować dla nich trawnik. Huśtawka czy małe bramki pozwolą się bawić maluchom przez długie godziny, kiedy Ty – otoczona donicami z kwiatami – będziesz siedzieć bezpiecznie na ławeczce. Dla wielu rodziców zajęte czymś dzieci stanowią największe źródło odpoczynku i spokoju.

Zaplanuj własny ogród marzeń

Powyższe pomysły stanowią tylko inspirację do tworzenia własnych zakątków na spędzenie w spokoju nieco czasu i naładowanie swoich baterii. Może masz własny pomysł na takie idealne miejsce w ogrodzie? Przyjdź do nas i sprawdź, jakimi materiałami dysponujemy. Jeśli potrzebujesz czegoś specjalnego – zadzwoń. Postaramy się Ci pomóc i wyposażymy Cię w materiały potrzebne do stworzenia wymarzonego miejsca w ogrodzie.

});