Płyta granitowa integracyjna i prowadząca

Dostępne warianty: płytka granitowa integracyjna z wypustkami ma grubość 8 cm (7,5 cm + 0,5 cm wypustki) i może być w rozmiarach: 30×30, 40×40 lub 50×50 cm. Płyta prowadząca natomiast jest produkowana w rozmiarach: 20×20, 20×40, 30×30 lub 30×60 cm i może mieć 3 lub 4 paski prowadzące. Obie wersje są śrutowanej powierzchni.

Kategoria:

Płyta integracyjna i prowadząca wykonana z granitu to produkt wysokiej klasy posiadający śrutową powierzchnię z wyczuwalnymi wypustkami tzw. paskami prowadzącymi. Produkt ten stanowi rozwiązanie przeznaczone do oznakowania ciągów komunikacyjnych, które są elementem infrastruktury drogowej – przejść dla pieszych, ścieżek rowerowych oraz wielu innych miejsc. Płyty granitowe z paskami prowadzącymi wykorzystywane są w celu zapewnienia komfortowego i bezpiecznego poruszania się po mieście przez osoby z dysfunkcją wzroku.

Płyty granitowe dedykowane do tego rodzaju zastosowań, dostępne są w szerokiej gamie rozmiarowej. Pozwala to na dostosowanie oferowanego rozwiązania do konkretnego przypadku oraz koniecznej do zagospodarowania przestrzeni. Płyta granitowa integracyjna z wypustkami o grubości 8 cm może posiadać wymiary 30x30, 40x40 lub 50x50. Z kolei płyta granitowa prowadząca występuje w rozmiarach, takich jak 20×20, 20×40, 30×30 lub 30×60 cm. Może ona posiadać 3 lub 4 podłużne rowki umożliwiające osobom niewidomym lub niedowidzącym utrzymanie odpowiedniego kierunku poruszania się oraz zachowanie bezpieczeństwa.

Oferowane płyty integracyjne i prowadzące wykonane są z granitu. Stanowi on wysokiej jakości surowiec pochodzenia naturalnego, który posiada wyjątkowe własności. Dzięki temu produkty z niego wykonane wyróżniają się znakomitymi parametrami użytkowymi oraz wysokimi własnościami mechanicznymi. Płyty granitowe charakteryzują się, więc wysoką wytrzymałością oraz odpornością na ścieranie, uderzenia i oddziaływanie czynników zewnętrznych, takich jak mróz, deszcz, wilgoć czy sól. Płyty wykonane z granitu posiadają także ponadnormatywną twardość oraz trwałość. Wysokie własności przekładają się na możliwość długiego eksploatowania tego rodzaju wyrobów, co generuje duże oszczędności w perspektywie długofalowej. Ponadto granitowe elementy, wyglądają estetycznie i tworzą spójną kompozycję z pozostałymi elementami infrastruktury drogowej.

Płyta granitowa prowadząca i integracyjna to popularne rozwiązanie, które może być wykorzystywane do szerokiej gamy zastosowań. Tego rodzaju produkty stosowane są na chodnikach, alejkach, placach, parkingach, dziedzińcach, podjazdach oraz innych miejscach stanowiących część przestrzeni publicznej i infrastruktury drogowej. Nawierzchnia płyt posiada wypustki, które informują pieszych o zbliżaniu się do miejsc stanowiących zagrożenie, takich jak przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe, krawędzie chodników, krawędzie peronów czy przystanki autobusowe. Zastosowanie w płyt granitowych z paskami prowadzącymi, pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa osobom niewidomym oraz niedowidzącym, które poruszają się samodzielnie po mieście.

Płyta granitowa integracyjna i prowadząca ma zastosowanie np. w pieszych ciągach komunikacyjnych, alejach, placach, dziedzińcach, parkinach, czy podjazdach. Płyty są odporne na ścieranie, mróz i sól.

});