Architektura ogrodowa powinna być estetyczna i funkcjonalna dlatego tak ważne jest odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni. Rabatki, kwiaty, krzewy i drzewa znacznie zyskają na atrakcyjności, jeżeli znajdą się w towarzystwie umiejętnie wkomponowanych kamieni dekoracyjnych. Kruszywa naturalne idealnie nadają się do tego celu. Efektowne otoczaki, grysy w różnych kolorach, łupek czy żwir to atrakcyjne elementy aranżacji przestrzeni, dzięki którym każdy przydomowy ogród może zamienić się elegancką i piękną przestrzeń.

Dlaczego warto wykorzystać w ogrodzie kruszywa naturalne?

Tego typu budulec idealnie się sprawdzi w różnego rodzaju aranżacjach. Kamienie świetnie nadają się do ogrodów, urządzonych w różnych stylistykach, zarówno do tych, urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i rustykalnym, angielskim czy francuskim. To materiał nie tylko bardzo estetyczny, ale również trwały i odporny na działanie niesprzyjających warunków pogodowych i czynników atmosferycznych. Dzięki swoim doskonałym właściwościom posłuży na lata. Jego wykorzystanie pozwoli upiększyć każdą architekturę ogrodową i wykreować ogród twoich marzeń.

W jaki sposób można wykorzystać kamień ogrodowy?

To surowiec, który stwarza nieograniczone możliwości aranżacyjne. Oto kilka pomysłów.

Ścieżki ogrodowe, które są ważnym elementem architektury. Wykorzystanie otoczaków, żwiru czy gresu pozwoli na stworzenie łatwej do przemieszczania przestrzeni, dzięki której unikniemy deptania trawnika. To także doskonała alternatywa do tradycyjnej kostki brukowej, ponieważ stanowi wyjątkowo atrakcyjny element dekoracyjny i pięknie się komponuje z zielonymi roślinami.

Skalniaki to bardzo interesujący element architektury ogrodowej. To także doskonały sposób na stworzenie miejsca do uprawy ziół czy innych roślin, mających specyficzne wymagania. Dzięki wykorzystaniu kamieni można ograniczyć zarastanie klombów chwastami, co pozwala zachować odpowiednie warunki do uprawy roślin.

Oczko wodne to wyjątkowy element przestrzeni w ogrodzie. Dzięki kamieniom naturalnym można wykreować bardzo efektowne miejsce służące do relaksu. Toń wody to nie tylko atrakcyjne urozmaicenie krajobrazu. Może służyć jako poidło dla ptaków czy owadów. Obudowa oczka wodnego otoczakami świetnie chroni je przed chwastami i zarastaniem niepożądanymi trawami.

Jakie jeszcze może mieć zastosowanie kamień ozdobny?

Kamienie dekoracyjne mogą być efektownym i trwałym budulcem na murki i ogrodzenia ogrodowe, obudowę grilla czy być wykończeniem brzegów rabat. Wykorzystanie tego surowca zależy zawsze od naszej pomysłowości i kreatywności.

});