W aranżacji przestrzeni ogrodowej najlepiej sprawdzają się materiały naturalne. Przykładem mogą być kruszywa, wykorzystywane w ozdabianiu miejsc wokół domu od stuleci. Z ich pomocą wykonuje się estetyczne i inspirujące ozdoby jak klomby czy skalniaki. Równie dobrze sprawdzają się w roli ścieżek i podjazdów. Sprawdź sam, dlaczego warto wykorzystać naturalne kamienie w swoim domu.

Rodzaje kruszyw do ogrodu

Skomponowanie atrakcyjnego ogrodu przy domu wymaga dobrego wyczucia i sporej wiedzy. Zestawienie roślin, architektury budynku oraz elementów ozdobnych (altanka, skalniaki, itp.) powinno być wykonane przez specjalistę. Z drugiej strony zastosowanie uniwersalnych rozwiązań często daje równie dobre efekty. Dlatego też kruszywa ogrodowe są tak popularne: pozwalają tworzyć ciekawe i atrakcyjne przestrzenie wokół domu.

Jednym z rodzajów kamieni do ogrodu są kruszywa żwirowe. Charakteryzują się one drobnym uziarnieniem i z tego powodu pasują do pokrywania dużych powierzchni jak ścieżki czy podjazdy. Obok nich funkcjonują także kruszywa o grubszych gabarytach. Tego typu grys sprawdzi się jako element ozdobny w skalniakach czy klombach.

Zalety kamieni naturalnych

Kruszywa cenione są przede wszystkim ze względu na swój niepowtarzalny wygląd. Trudno znaleźć dwa kamienie o takim samym kształcie i wyglądzie. Powierzchnie wysypane kamieniami prezentują się niezwykle atrakcyjnie. W naszej ofercie znajdziesz zróżnicowane formy grysu, od pięknej Kory Kamiennej, przez białe kruszywa Bianco, aż po czarny grys Crystal Black. Pozwala to dopasować naturalny kamień do swojego ogrodu pod kątem wizualnym.

Kolejną zaletą tego budulca jest odporność na warunki atmosferyczne. Słońce i promieniowanie UV nie mają żadnego wpływu na wygląd kruszywa nawet po wielu latach jego użytkowania. Natomiast woda deszczowa może swobodnie przepływać pomiędzy kamieniami, dzięki czemu nie tworzą się kałuże ani zastoje wodne.

Gdzie zastosować można grys?

Kruszywa naturalne wykorzystywane są jako samodzielne ozdoby lub uzupełniająco. Najczęściej stosuje się je do:

  • budowy alejek i ścieżek w ogrodzie czy sadzie,

  • wysypywania podjazdów dla samochodu,

  • budowy skalniaków,

  • wykonywania oczek wodnych,

  • wykończenia grilla kamiennego,

  • budowy murków,

  • jako powierzchnia pod kwiaty,

  • wysypywania opasek wokół drzew, krzewów czy całego domu.

Szerokie zastosowanie grysu w ogrodzie to efekt jego mocnej struktury, wytrzymałości, walorów estetycznych oraz atrakcyjnej ceny. Sprawdź dostępność kruszywa naturalnego w naszym sklepie i stwórz własne kreacje w swoim ogrodzie.

});