Wykończenie nawierzchni wokół domu zarówno pełni praktyczne funkcje, jak i stanowi ozdobę budynku. Z jednej strony betonowe podjazdy i ścieżki ułatwiają poruszanie się wśród trawników i drzew, z drugiej – to ciekawy element dekoracyjny. Dzięki wykorzystaniu szerokiej gamy produktów przestrzeń wokół domu może stać się atrakcyjniejsza i ciekawsza. Jak stworzyć ścieżki, które będą dobrze komponować się z ogrodzeniem i budynkiem?

Idealny materiał na ścieżki

Do każdego domu pasować będzie inny styl kostki brukowej. Do wyboru masz takie rozwiązania jak:

  • bruk klasyczny – niewielki, zaokrąglone, wypukłe kostki, które doskonale pasują do klasycznych i tradycyjnych podwórek. Dodaje elegancji, a dzięki dostępności w różnych kolorach, umożliwia tworzenie ciekawych wzorów;

  • kostka betonowa – przypominająca naturalny kamień, pozwala tworzyć eleganckie i ciekawe wzory. Nowoczesna technologia spotyka się tu z tradycyjnym, niemal klasycznym wyglądem;

  • płyty betonowe o nieco większej powierzchni, które można układać jedna obok drugiej, ale też można pomiędzy kolejnymi elementami pozostawiać wolną przestrzeń. W ten sposób powstają nowocześniejsze i inspirujące wzory;

  • nowoczesne bruki o przeróżnych kształtach i wielkościach, umożliwiające tworzenie wielu kreacji.

Duży wybór kolorów umożliwia tworzenie wzorów i ciekawych kreacji zarówno na wąskich, jak i na szerokich chodnikach, utwardzonych podwórkach i podjazdach. W ten sposób łatwo stworzysz indywidualny oraz pasujący do Ciebie styl.

Uzupełnij swój podjazd dodatkami

Nawet niewielkie dodatki mogą znacząco wpłynąć na odbiór całego projektu. W przypadku podjazdów i ścieżek można także zastosować wiele dodatkowych elementów. Najbardziej typowym są krawężniki, które ograniczają trawnik od powierzchni utwardzonej. Zaokrąglone lub proste obrzeża stanowią naturalne wykończenie klasycznych podwórek.

Alternatywą mogą być znacznie wyższe palisady, wyznaczające podniesienie terenu, na którym zakwitać będą kwiaty. Rośliny doskonale prezentują się także w gazonach. Można z nich tworzyć piękne kwietniki albo też stworzyć klasyczne donice umieszczone wokół podjazdu.

Na wielu podwórkach przydadzą się także stopnie, aby swobodnie wejść na taras lub ganek. Również w tym obszarze możesz szukać zarówno klasycznych, uniwersalnych rozwiązań, jak i nowoczesnych, odważnych schodków.

Zaprojektuj idealne podwórko

Wybór materiałów jest dziś ogromny. Kostki brukowe, płyty betonowe i przypominające kamienie naturalne kostki betonowe dostępne są w różnych kolorach. Umożliwia to tworzenie niezwykle ciekawych wzorów. Ich uzupełnieniem będą dodatki oraz mała architektura, jak gazony i obrzeża. Mając do wyboru tak wiele ciekawych rozwiązań, można stworzyć ogród swoich marzeń, by cieszyć się jego wyglądem każdego dnia.

});