Wykończenie zewnętrznej ściany budynku to niezwykle ważny etap podczas przeprowadzania prac remontowych lub budowlanych – odpowiednio dobrana elewacja pozwala uzyskać niesamowity efekt końcowy oraz stworzyć odpowiednie zabezpieczenie domu przed czynnikami zewnętrznymi. Wpływa także na prawidłowy przepływ ciepła pomiędzy wnętrzem danego budynku, a światem zewnętrznym. W związku z tym, wykończenie zewnętrznej ściany budynku wymaga dobrania odpowiedniego materiał zapewniającego doskonałą prezencję oraz wysokie własności użytkowe. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań są płytki elewacyjne, które stwarzają nieograniczone możliwości aranżacyjne oraz stanowią niezwykle praktyczne rozwiązanie. Zastosowanie ich do wykończenia zewnętrznej ściany domu niesie za sobą wiele korzyści.

Czym jest płytka elewacyjna?

Płytka elewacyjna to popularny materiał wykończeniowy, który jest wykorzystywany na szeroką skalę we współczesnym budownictwie. Charakteryzuje się on estetycznym wykończeniem oraz zachwyca swoim stylowym designem. Ponadto płytki elewacyjne stanowią wysokiej klasy rozwiązanie, którego zastosowanie pozwala na uzyskanie wytrzymałej i odpornej na oddziaływanie różnego rodzaju czynników elewacji budynku.

Rodzaje płytek elewacyjnych – jakie można kupić?

Bogata oferta proponowanych rozwiązań oraz szerokie możliwości zastosowania sprawiają, że płytki elewacyjne stanowią jedno z najpopularniejszych rozwiązań wykorzystywanych w budownictwie. Wśród dostępnych rodzajów płytek elewacyjnych można wyróżnić, takie ciekawe propozycje jak:
• płytki elewacyjne klinkierowe,
• płytki z kamienia naturalnego,
• płytki betonowe,
• płytki gresowe,
• płytki silikatowe,
• płytki z elastycznych żywic.
Proponowane rozwiązania dostępne są w różnych wielkościach, kształtach oraz kolorach. Ponadto mogą różnić się także materiałem, z jakiego są wykonane. Pozwala to na dostosowanie płytek elewacyjnych do swoich prywatnych potrzeb i preferencji, które stanowią idealne rozwiązanie nawet dla najbardziej wymagających.

Zalety płytek elewacyjnych

Płytki elewacyjne z powodzeniem wykorzystywane są do wykańczania zewnętrznych ścian budynków. Stanowią one nowoczesne rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością. Wynika to z wielu zalet, jakie niesie za sobą ten rodzaj wykończenia elewacji.
Zdecydowanie się na płytki elewacyjne niesie za sobą:
• walory estetyczne – płytki elewacyjne stanowią ponadczasowy, stylowy i efektowny wybór. Nadają one niewątpliwego charakteru każdemu budynkowi.
• szeroka gama kolorystyczna oraz bogate wzornictwo dostępnych płytek – pozwala na dopasowanie konkretnego rodzaju płytek, ich koloru oraz wielkości do indywidualnych potrzeb i preferencji.
• trwałość, odporność na uderzenia i zmieniające się warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, mróz, zmienne temperatury, silne słońce czy wiatr
• łatwość w utrzymaniu czystości – do czyszczenia płytek elewacyjnych wystarczą powszechnie dostępne środki myjące.
• prosty montaż – płytki elewacyjne to produkt, który mocowany jest do wcześniej zagruntowanej ściany przy pomocy zaprawy klejowej, która aplikowana jest zarówno na płytki, jak i podłoże.
• wodoszczelność.

Zastosowanie – gdzie mogą być wykorzystane płytki elewacyjne?

Elewacja wykonana z płytek elewacyjnych stanowi rozwiązanie, które pozwala na stworzenie nieskazitelnego wykończenia ścian oraz uzyskanie wysokiej jakości wykończenia o długim czasie eksploatacji. Z tego względu płytki elewacyjne wykorzystywane są do szerokiej gamy zastosowań. Wykonuje się z nich całe elewacje lub poszczególne elementy – klatki schodowe, kolumny oraz filary. Z pomocą płytek elewacyjnych można także wykończyć balkon, taras, ogród czy inne elementy architektury.

});