Taras przydomowy to szczególne miejsce, które powinno być funkcjonalnie i estetycznie zaprojektowane. Bardzo ważna jest nie tylko ogólna aranżacja takiej przestrzeni, ale i odpowiednio dobrana posadzka. Materiał wykończeniowy powinien nie tylko pasować do stylistyki, ale być przede wszystkim trwały, wytrzymały i odporny na działanie niekorzystnych czynników, takich jak mróz, opady deszczu czy częste użytkowanie. Do wyboru mamy wiele materiałów wykończeniowych, gdzie na szczególną uwagę zasługuje beton i gres tarasowy.

Jakie zalety mają tarasy z betonu?

Nawierzchnia z betonu to doskonałe rozwiązanie, które nie wymaga żadnych zabiegów ani pielęgnacji. Beton to materiał bardzo trwały o dużych walorach estetycznych, ponieważ może posiadać różne faktury, wzory, kształty i kolory. Kostki betonowe mogą wyglądem przypominać cegłę, kamień, drewno, skałę lub mozaikę, dzięki czemu można z nich tworzyć niepowtarzalne aranżacje tarasowe. Beton jest tworzywem bardzo wytrzymałym i odpornym na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Cechuje się niskim poziomem nasiąkliwości i jest antypoślizgowy. Tarasy betonowe to nowoczesne i eleganckie rozwiązania, które cechują się oryginalnym designem i klasą.

Czy tarasy z gresu to dobre rozwiązanie?

Gres to materiał bardzo twardy, wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia i ścieranie. Ponadto jest odporny na mróz, promieniowanie ultrafioletowe i działanie substancji chemicznych. Jest bardzo łatwy do utrzymania w pielęgnacji i nie niszczeje wraz z upływem czasu. Cechuje się nie tylko wysokim poziomem funkcjonalności, ale i estetyki. Płytki z gresudostępne w rozmaitych wariantach kolorystycznych i przypominać np. fakturę drewna oraz w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je idealnie dobrać do aranżacji retro, stylu skandynawskiego czy rustykalnego. Gres posiada bardzo liczne zalety, dlatego jest bardzo popularny i ceniony jako budulec nie tylko na tarasy i balkony, ale także inne elementy architektury ogrodowej i miejskiej.

Co zatem wybrać? Gres czy beton?

Oba materiały idealnie nadają się na taras, ponieważ mają właściwości mrozoodporne i świetnie nadają się na zewnątrz budynków. To nowoczesne, eleganckie i trwałe produkty, które pasują do wielu aranżacji. Ponadto cechują się ponadprzeciętnymi walorami użytkowymi i estetycznymi. Gresy tarasowe i płyty betonowe to doskonałe rozwiązanie na taras, ponieważ na pewno posłużą przez długie lata. Co zatem wybrać? Wybór nawierzchni zależy zawsze od naszych osobistych preferencji i upodobań.

});